Thursday, December 9, 2021
spot_img
Homeअन्तराष्ट्रियआतंककारी समुह सिरिया र ईराकबाट तालिवान घुसपैठ गर्दै – रूसी रास्ट्रपति पुतिन

आतंककारी समुह सिरिया र ईराकबाट तालिवान घुसपैठ गर्दै – रूसी रास्ट्रपति पुतिन

काठमाडौं। रसियाका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले अफगानिस्तानको स्थिति सामान्य नभएको बताउँदै सिरिया र इराकबाट आतंकवादीहरु तालिवान प्रवेश गरिरहेको बताएका छन् । पुटिनले सोभियत संघ छोडेका देशहरुका सुरक्षा प्रमुखहरुको भर्चुअल सम्मेलनमा यो टिप्पणी गरेका छ्न । रसियाका राष्ट्रपतिले इस्लामिक स्टेट ९आईएस० का आतंकवादीहरु बारे जानकारी दिदै तालिबानले आतंकवादीहरुलाई गम्भीरताका साथ लिई रहेकोे छैन जुन पुरै बिश्वका लागि खतरा हुने छ । ब्लादिमिरले भने विश्व अर्थतन्त्र अमेरिकामा निर्भर गर्दछ
पुटिनले भने कि सम्पूर्ण विश्वको अर्थव्यवस्था अमेरिकी अर्थव्यवस्थाको स्थितिमा निर्भर रहेको छ । अमेरिका संसारको सबैभन्दा ठूलो अर्थतन्त्र हो। उनले भने कि मस्को विकासको नजिकबाट निगरानी गरिरहेको छ र यसको दीर्घकालीन हित सुनिश्चित गर्न आवश्यक कदम चालेको छ।
समस्याहरु अफगानिस्तानका कारण बढीरहेको छ ।
भर्खरै रुसको सुरक्षा परिषद्का उपसचिव अलेक्जेन्डर वेनेडिक्टोभले भने कि अफगानिस्तानमा उथलपुथलले समस्याहरु बढेको छ र अवैध हतियारको व्यापारमा उल्लेखनीय बृद्धि हुँदै जाने छ । अफगानिस्तान क्षेत्रीय सुरक्षा मात्र नभई हाम्रो देशको राष्ट्रिय सुरक्षा को लागी गम्भीर खतरा हो। यी खतराहरुमा आतंकवाद, लागुऔषध बेचबिखन, सामूहिक विस्थापन र कट्टरपन्थीकरण सामेल छन्। के हो खासमा तालिवान रु तालिवानले सत्ता कब्जा गरेबाट यसको मान्यताका लागि चीन र पाकिस्तान दुबै दौडमा लागि रहेका छन । यस्तो समयमा रुसका रास्ट्रपतिले बोलेका कुराहरुले तालिवानलाई कसरी मान्यता दिने र दियो भने पनि आइएस , अलकायदा जस्ता आतंककारी संगठनहरु सक्रिय भैइ आतंक मक्चाउने छन । चीनको पनि दोहोरो भुमिका देखिएको उईगर मुस्लिमलाई सहयोग नगर्ने शर्तमा उस्ले तालिवानलाई सहयोग गर्दै छ किन न होस चीन उइगर माथी गरि रहेको मानवअधिकार हनन , अत्याचार , लाई लुकाउनु पर्ने छ ।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -spot_img

भर्खरै प्रकाशित

उखुको मूल्य बढ्ने

Recent Comments

%d bloggers like this: