Monday, November 29, 2021
Google search engine
Homeअन्तराष्ट्रियबंगलादेशको सशस्त्र बलमा चिनियाँ हतियारको गुणस्तरमाथि प्रश्न !

बंगलादेशको सशस्त्र बलमा चिनियाँ हतियारको गुणस्तरमाथि प्रश्न !

शेयर गर्नु होस

काठमाडौं । बंगलादेशको सशस्त्र बलमा चिनियाँ हतियारको गुणस्तरमाथि प्रश्न उठिरहेको छ।  शुक्रबार सार्वजनिक गरिएको एक प्रतिवेदनले विगत एक दशकमा चीनबाट खरिद गरिएका युद्धपोत र विमानमा धेरै प्राविधिक त्रुटिहरू भेटिएको दाबी गरेको छ ।  बंगलादेश सेनाका प्राविधिकहरूले समस्या समाधान गर्ने प्रयास गरिरहेका छन्।  यद्यपी यस विषयमा आधिकारिक रुपमा भने घोषणा गरिएको छैन ।

 बंगलादेशमा नौसेना र वायुसेनाको आधुनिकीकरणको काम झण्डै एक दशकअघि सुरु भएको थियो।  त्यस प्रक्रियाको एक भागको रूपमा, 2014 मा, बंगलादेश नौसेनाले चीनबाट दुईवटा प्रयोग गरिएको टाइप 053 H2 (Jinghei 2 Class) फ्रिगेटहरू खरिद गर्यो।  पछि थप दुई प्रकारको ०५३एच३ (जिआङ्हु ३ क्लास) फ्रिगेटहरू खरिद गरियो।

 त्यसयता चीनबाट दुईवटा टाइप ०५७ कर्भेट खरिद गरी निर्माण कार्य भइरहेको छ ।  प्रतिवेदनले दाबी गरेको छ कि दुई ०५३ एच३ (जिआङ्हु ३ क्लास) फ्रिगेटमा त्रुटि नियन्त्रण प्रणाली छ।  दुई युद्धपोतबाट हेलिकप्टरमा इन्धन भर्न पनि समस्या छ ।

बंगलादेश जहाज दोष, अप्रचलित युद्ध विमान पार्ट्स र चिनियाँ हतियारको गुणस्तर बारे चिन्तित छ।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

%d bloggers like this: