Tuesday, December 7, 2021
spot_img
Homeअन्तराष्ट्रियभारत सरकारले शुरु गरेको जम्मु कस्मिरको जन कल्याण योजना

भारत सरकारले शुरु गरेको जम्मु कस्मिरको जन कल्याण योजना

काठमाडौं । भारतको केन्द्रशासित जम्मु र कस्मिर प्रशासनले विभिन्न कल्याणकारी योजनाहरू लागू गर्न १०बुँदे अभियान सुरु गरेको छ । पानी जडान, रोजगारी, सुशासनलगायतका बुँदा समेटेर प्रशासनले रोजगारी र कल्याणकारी योजना कार्यान्वयनमा जोड दिएको छ ।

‘१०बुँदे अभियानले रोजगारी र अन्य लाभार्थीउन्मुख योजनाहरूको कार्यान्वयनलाई नयाँ गति दिनेछ । यस अभियानको उद्देश्य तल्लो तहमा आमनागरिकको जीवनलाई छुने प्रयासमा निश्चित समयसीमाभित्र मात्रात्मक नतिजा हासिल गर्नु रहेको छ,’ जम्मु कस्मिर प्रशासनद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

यसैगरी, ग्रामीण जनतामा स्वास्थ्य बिमाको लक्षित वितरण, पञ्चायतअनुसार स्वरोजगार, आठ लाख घरमा धारा जडान गर्ने, जनसहभागिता वृद्धि गर्नेलगायत १०बुँदे अभियानमा उल्लेख छन् ।

विज्ञप्तिअनुसार तपाईंको जमिन तपाईंको निगरानीअन्तर्गत सबै जग्गाधनीहरूले जग्गा अभिलेखमा सहज पहुँच स्थापित गर्न सक्नेछन् । योग्यताअनुसारको रोजगार महोत्सव पनि आयोजना गर्ने लक्ष्य लिइएको छ । योबाहेक एक क्षेत्र÷गाउँमा सबै चलिरहेका कामहरूको अनलाइन विवरण हेर्ने सरल प्रक्रिया अपनाइने, भ्रष्टाचार नियन्त्रण गर्न जनसहभागिता थप सुनिश्चित गर्नेलगायत उल्लेख गरिएको छ ।

अभियानमा एक व्यक्ति एक सुनौलो कार्ड, बेरोजगारबाट स्वरोजगार, हरेक गाउँ स्वच्छ गाउँ, हरियाली गाउँलगायतका नारा समेटिएको पनि विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । एजेन्सी हर बाट

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

%d bloggers like this: