Thursday, December 9, 2021
spot_img
Homeआर्थिकचीनको सामग्री हेरफेर नयाँ सीमामा !

चीनको सामग्री हेरफेर नयाँ सीमामा !

औद्योगिक स्तर र प्राविधिक प्रभावको संयोजन मार्फत, सिसिपीले आफ्नो प्रभाव सञ्चालनको पहुँच बढाउँदैछ।

चिनियाँ सामग्री हेरफेर नयाँ उचाइमा पुगेको छ । औद्योगिक स्तर र प्राविधिक प्रभावको संयोजन मार्फत,सिसिपीले आफ्नो प्रभाव गतिविधिहरूको पहुँच विस्तार गर्दैछ।

चिनियाँ कम्युनिष्ट पार्टी (सीसीपी) ले लामो समयदेखि अन्य देशको सञ्चारमाध्यम र सूचना क्षेत्रलाई प्रभाव पार्ने प्रयास गर्दै आएको छ, आफ्नो लक्ष्य हासिल गर्न विभिन्न उपकरणहरू स्थापना गर्दै आएको छ।  तैपनि सन् २०१६ को अमेरिकी चुनावअघि मस्कोले पछ्याएको विश्वव्यापी सामाजिक सञ्जाल प्लेटफर्महरूमा चीनसँग सम्बन्धित कलाकारहरू आक्रामक भ्रामक प्रचारमा संलग्न थिए भन्ने कुनै महत्त्वपूर्ण प्रमाण छैन।

२०१९ देखि, त्यो तस्वीर परिवर्तन भएको छ।  धेरै अनुसन्धान र अप्रमाणित खाताहरूको ठूलो मात्रामा टेकडाउनले देखाएको छ कि बेइजिङ समर्थक शक्तिहरूले विश्वभरका सामाजिक मिडिया प्लेटफर्महरूको व्यापक दायरामा विनाश मच्चाइरहेका छन्।  यसबाहेक, तिनीहरू लगातार दक्षता अधिकतम गर्न आफ्नो रणनीतिहरू अनुकूलन गर्दैछन्।

पछिल्लो ६ महिनामा यस विषयमा अनुसन्धानको नयाँ सेट प्रकाशित भएको छ ।  सामूहिक रूपमा, नतिजाहरूले अभूतपूर्व स्तरको गतिविधिलाई औंल्याउँछ – क्रेमलिनलाई पनि पार गर्दै – विश्वव्यापी खोज परिणामहरू सहित, विश्वव्यापी मोबाइल फोन प्रयोगकर्ताहरू र संयुक्त राज्य अमेरिका र अन्य ठाउँहरूमा घरेलु राजनीतिमा महत्त्वपूर्ण प्रभावहरू सहित।

अतुलनीय स्केल

चीनसँग सम्बन्धित डाटा हेरफेर गतिविधिहरूको सरासर मापन महत्त्वपूर्ण छ।  अक्सफोर्ड इन्टरनेट इन्स्टिच्युट र एसोसिएटेड प्रेस द्वारा एक मे अध्ययनले २६,८७९ ट्विटर खाताहरू दस्तावेज गरेको छ जसले चिनियाँ कूटनीतिज्ञहरू वा राज्य मिडियाका पोस्टहरू लगभग २००,००० पटक फराकिलो बनाएको थियो जुन प्लेटफर्मले निषेध नियमहरूको उल्लङ्घन गरेकोमा निलम्बन गरेको थियो।  महत्त्वपूर्ण रूपमा, यी रिट्वीटहरू, जुन धेरै भाषाहरूमा प्रकाशित छन्, आधिकारिक चिनियाँ खाताहरूको लागि सबै शेयरहरूको ठूलो अनुपात सिर्जना गरेको छ।  बेलायतमा, उदाहरणका लागि, तत्कालीन राजदूत लिउ सियाओमिङका आधाभन्दा बढी रिट्वीटहरू नक्कली खाताहरूबाट आएका थिए जुन पछि ट्विटरले निलम्बन गरेको थियो।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -spot_img

भर्खरै प्रकाशित

उखुको मूल्य बढ्ने

Recent Comments

%d bloggers like this: