Tuesday, November 30, 2021
spot_img
Homeअन्तराष्ट्रियडेल्टा प्रकोप: चीन डेल्टा संक्रमणको डरले काँप्दै !

डेल्टा प्रकोप: चीन डेल्टा संक्रमणको डरले काँप्दै !

शेयर गर्नु होस

बेइजिङ: डिसेम्बर २०१९ मा, कोरोनाभाइरस पहिलो पटक चीनको वुहानमा पत्ता लागेको थियो।  त्यसयता करिब दुई वर्ष बितिसकेको छ ।  डरलाग्दो भए पनि संक्रमण र मृत्युपछि यहाँका जनता फेरि ‘कैदी’ बनेका छन् ।  जहाँसम्म थाहा छ, डेल्टा संस्करण फेरि त्यो वुहान प्रयोगशालाबाट फैलिने अपेक्षा गरिएको छ।  प्रयोगशालाहरूले फेरि कोविड डेल्टा संस्करण प्रयोग गरी विश्वको सबैभन्दा खतरनाक चिनियाँ सरकारको संरक्षणमा बायोकेमिकल हतियारहरू बनाउन थालेका छन्।

चीनमा हालसम्म कुल पीडितको संख्या १० लाख नाघेको छ ।  ४८३७ जनाको मृत्यु भयो।  यो नम्बर सुपर लिस्टमा छैन।  विश्वभर कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या ५१ लाख पुगेको छ ।  विश्वको सबैभन्दा बढी जनसंख्या भएको देशमा मात्रै साढे चार हजार मानिसको मृत्यु भएको छ । अक्टोबर १७ देखि नोभेम्बर १४ सम्म १ हजार ३०८ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।  र प्रशासनले ती सबै स्थानीय संक्रमणको रूपमा पहिचान गरेको छ।प्रशासनका अनुसार नयाँ संक्रमण बढ्नुमा कोरोनाको डेल्टा स्ट्रेन जिम्मेवार छ ।  डेल्टा २१ प्रान्तमा फैलिएको छ।  देशको एक छेउबाट अर्को छेउमा जान प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

%d bloggers like this: