पाकिस्तानमा विरोध प्रदर्शन, सिपिईसीमा बन्दरगाह सहर !

स्थानीय स्वार्थलाई बेवास्ता गरिएको कार्यकर्ता बताउँछन्

काठमाडौं ।  पाकिस्तानको बन्दरगाह सहर ग्वादरमा अनावश्यक चेकपोइन्टहरू, पानी र बिजुलीको चर्को अभाव र अवैध माछा मार्ने जीविकामा पर्ने खतरा, चीनको अरबौं डलरको बेल्ट र सडक परियोजनाहरू विरुद्ध देशमा बढ्दो प्रतिक्रियाको अंशको बिरूद्ध ठूलो विरोध प्रदर्शन भएको छ।ग्वादरको पोर्ट रोडस्थित वाई चोकमा केही राजनीतिक दलका कार्यकर्ता, नागरिक अधिकारकर्मी, मछुवा र सरोकारवाला नागरिकले गरेको विरोध प्रदर्शन एक सातादेखि जारी छ ।

‘ग्वादरलाई अधिकार दिनुहोस्’ रैलीका प्रमुख मौलाना हिदायत उर रहमानले आफ्ना माग पूरा नभएसम्म आन्दोलन जारी रहने बताए ।विरोध प्रदर्शनहरू ग्वादरमा चीनको उपस्थितिसँग बढ्दो असन्तुष्टिको अंश हो, जसको बन्दरगाह ६० अर्ब डलरको चीन-पाकिस्तान आर्थिक करिडोर परियोजना (CPEC) को अभिन्न अंग हो, जुन चीनको बहु-अरब डलरको बेल्ट एण्ड रोड इनिसिएटिभ (BRI) को प्रमुख परियोजना हो।  ।