पाकिस्तानको धोकाले चिनियाँ कम्पनीहरु चिन्तित

काठमाडौं । चीन-पाकिस्तान आर्थिक कोरिडोरको निर्माणमा भइरहेको ढिलाइले चिनियाँ कम्पनीहरु चिन्तित भएको विषय पाकिस्तानी संसद्ंलाई जानकारी गराइएको छ।

योजना र विकासमा सिनेट स्थायी समितिका अध्यक्ष सलीम मान्डभिवालथीले उक्त चिन्ता र चासो आएको विषयमा समितिका अन्य सदस्यहरुलाई जानकारी गराएका हुन्। विगत तीन बर्षमा पोर्टफोलियोमा कुनै प्रगति नदेखिएको समेत बताएका छन्।

उनले समितिमा भने, ‘चिनियाँ रोइरहेका छन्। चिनियाँ राजदूतले मलाई गुनासो गर्नुभएको छ कि तपाईंले सीपीईसीलाई नष्ट गर्नुभयो र विगत तीन वर्षमा कुनै काम भएको छैन।’

सीपीईसी अन्तर्गत बिजुली क्षेत्रका परियोजनाहरुसहित धेरै परियोजनाहरु आतंकवाद र पाकिस्तानमा चलिरहेको महामारीका कारण अघि बढ्न सकेका छैनन्।

परियोजनामा ​​अरबौं डलरको बाधा पुर्‍याए पनि, पाकिस्तानी अधिकारीहरु वैध प्रगति देखाउन र सीपीईसी कार्यान्वयनको पहिलो चरणमा विद्ययुतीय संयन्त्रहरु र अन्य पूर्वाधार परियोजनाहरुको एक श्रृंखला प्रदान गर्ने गति कायम राख्न असफल भएका छन्।

यसबाहेक, पाकिस्तान सरकारद्वारा सीपीईसीलाई सबै समस्याको लागि एक रामवाण उपायको रूपमा प्रस्तुत गरिएको प्रचार झुटो सावित हुँदै गएको छ। पाकिस्तानमा स्थानीय जनताले पनि चिनियाँ लगानी उन्मुख विकास रणनीतिहरुको प्रतिस्पर्धा गर्दै आएका छन्।

यसैगरी, पाकिस्तानमा चिनियाँ कम्पनी र त्यहाँका कामदारहरु आक्रमणको तारो बनाइन थालेका छन् । उनीहरुमाथि भौतिक आक्रमण हुन थालेको छ ।