असभ्य साम्राज्यवादी चीनले गोप्य रूपमा अरबमा सैन्य अड्डाहरू निर्माण गरिरहेको थियो

काठमाडौं । बारम्बार चोरीका घटनापछि पनि चीनले आफ्नो बदनामी रोकिने नाम लिदैन । यस पटक अमेरिकाले ड्र्यागनको कुख्यातता उजागर गर्‍यो। वाल स्ट्रिटको रिपोर्ट अनुसार चीनले युनाइटेड अरब इमिरेट्सको खलिफा बन्दरगाहमा गोप्य रूपमा सैन्य आधार निर्माण गरिरहेको थियो । तर, अमेरिकाले यो खबर पाएलगत्तै चीनको षड्यन्त्रलाई असफल बनायो र सबै कारबाही रोक्यो ।सबैभन्दा ठूलो कुरा के हो भने युएई आफैंलाई यसबारे केही थाहा थिएन । गोप्य रूपमा बनाइएको सैन्य आधार उपग्रह इमेजरी द्वारा कब्जा गरिएको थियो। स्याटेलाइट इमेजरीले ठूला भवनहरू बनाउन त्यहाँ ठूला(ठूला प्वालहरू खनेको देखाएको छ।चीनले आफ्नो गैरकानुनी सैन्य अड्डा निर्माण गरिरहेको ठाउँ अबु धाबीबाट ६० किलोमिटर उत्तरमा अवस्थित छ। यो अफवाह छ कि साइट यस वर्षको सुरुमा अनुसन्धानबाट बच्नको लागि बन्द गरिएको थियो। तर, चीनको कुख्यात अमेरिकी भूउपग्रहबाट बच्न सकेन । अब अमेरिकालाई डर छ कि चीनले आफ्नो प्रभुत्व स्थापित गर्न तेल उत्पादक देशहरूमा सैन्य उपस्थिति स्थापित गर्न खोजिरहेको छ।अमेरिकाले यो चकित पार्ने जानकारी सार्वजनिक गरेपछि युएईले यसबारे मुख खोलेको छ । युएईले चीनको अवैध सैन्य अखडाको बारेमा कुनै जानकारी नभएको बताएको छ । तर, यस विषयमा अमेरिकाले आक्रोश व्यक्त गरेको छ । युएईले यस विषयमा अमेरिकासँग भेटघाट सुरु गरेको छ ।