पाकिस्तानमा श्रीलंकाली नागरिकको आगो लगाई हत्या गरेको पीडित पत्नीले आफ्नो पति निर्दोष भएको भन्दै पाकिस्तान र श्रीलंका दुवै सरकारसङ न्यायको माङ

काठमाडौं । पाकिस्तानमा ईश्वरनिन्दाको आरोपमा कुटपिट गरी मारिएका श्रीलंकाली नागरिक प्रियंता कुमारा दियावदनाकी पत्नीले आफ्नो पति निर्दोष भएको भन्दै पाकिस्तान र श्रीलंका दुवै सरकारलाई न्यायको लागि आग्रह गरेकी छन्। शुक्रबार, कट्टरपन्थी इस्लामवादी पार्टी तेहरिक(ए(लब्बैक पाकिस्तान ९टीएलपी० का क्रोधित समर्थकहरूले एक कपडा कारखानामा आक्रमण गरे र यसका महाप्रबन्धक दियावदनालाई कुटपिट गरे र ईश्वरनिन्दाको आरोपमा शरीरमा आगो लगाई हत्या गरेका थिए ।

पाकिस्तानी सरकारलाई अपराधीहरू विरुद्ध कारबाही गर्न दबाब बढ्दै जाँदा, डण्ण् भन्दा बढी मानिसहरूलाई आतंकवादको आरोपमा मुद्दा दायर गरिएको छ, जबकि पञ्जाब प्रान्तमा हालसम्म पक्राउ गरिएका ज्ञज्ञड व्यक्तिहरूमध्ये ज्ञघ मुख्य संदिग्ध हुन्। मृतककी श्रीमतीलाई उद्धृत गर्दै बीबीसी सिंहलाले भनिन्, ‘मलाई समाचारबाट मेरो श्रीमानको निर्मम हत्याको बारेमा थाहा भयो, पछि इन्टरनेटमा पनि हेरेँ । उहाँ एकदमै निर्दोष व्यक्ति हुनुहुन्थ्यो।” “म श्रीलंका र पाकिस्तानका नेताहरूलाई मेरो श्रीमान् र दुई छोराछोरीलाई अपराधीहरूलाई न्यायको दायरामा ल्याएर न्याय दिन अनुरोध गर्दछु,” उनले भनिन्। श्रीलंकाको न्यूज वायर वेबसाइटले रिपोर्ट गरेको छ कि मन्त्रीहरू नमल राजापाक्षे र प्रसन्न रानातुङ्गा शनिबार यहाँबाट करिब २२ किलोमिटर टाढा गनेमुल्लामा रहेको दियावदनाको निवासमा पुगेका थिए। यसैबीच, पाकिस्तानका लागि श्रीलंकाका उच्चायुक्त भाइस एडमिरल मोहन विजेविक्रामाले दिवदनाको शव सोमबार लाहोरबाट कोलम्बो लैजान विशेष उडानको व्यवस्था गरिएको जानकारी दिए। श्रीलंकाको संसद र प्रधानमन्त्री महिन्दा राजापाक्षले शनिबार घटनाको निन्दा गरेका छन् र प्रधानमन्त्री इमरान खानले संलग्न सबैलाई न्यायको कठघरामा ल्याउने र द्वीप राष्ट्रका बाँकी आप्रवासी कामदारहरूको सुरक्षा सुनिश्चित गर्न आफ्नो प्रतिबद्धता कायम राख्ने आशा व्यक्त गरेका छन्।