चीनलाई रोक्न अष्ट्रेलियामा बमवर्षकको फ्लीट तैनाथ गर्ने

पाँचथर :: अमेरिकाले उत्तर कोरियाको सम्भावित चिनियाँ सैन्य आक्रमण र धम्कीलाई रोक्न अष्ट्रेलियामाF-22 Raptors, F-35 Lightning II, B2 मा बमवर्षक लगायतका अतिरिक्त लडाकु विमानहरू पठाउने निर्णय गरेको बताइएको छ।

अवर्गीकृत प्रतिवेदन, जसको सारांश नोभेम्बर 29  मा प्रकट गरिएको थियो, अमेरिकाको विशाल सैन्य क्षमता र बाइडेन प्रशासनको रणनीतिक प्राथमिकताहरूलाई हाइलाइट गर्दछ, जसमा चीनको सैन्य निर्माणसँग काम गर्ने समावेश छ।

विश्वभर अमेरिकी सैन्य स्रोतहरूको समीक्षा पछि, पेन्टागनले चीनको सामना गर्न गुआम र अष्ट्रेलियामा आधारहरू बढाउन खोज्यो। सुधारहरू अर्को वर्ष सुरु हुने अपेक्षा गरिएको छ र यसले अमेरिकी रक्षा विभागलाई अभ्यास, तैनाती, वा सम्भावित टकरावको लागि तुरुन्तै क्षेत्र भित्र र बाहिर सेनाहरू ल्याउन मद्दत गर्ने एयरफिल्डहरू समावेश गर्नेछ।

तपाईंले अष्ट्रेलियामा नयाँ रोटेशनल लडाकु र बमवर्षक विमान तैनातीहरू देख्नुहुनेछ,ू मारा कार्लिन, नीतिका लागि अमेरिकी रक्षा विभागका उप उप(सचिवले भने।