गोलबजार नपामा लैगिंक हिंसा जनजागरणमा वकतृत्वकला प्रतियोगिता

47

संजय यादव, सिरहा
मंसिर २५, २०७८

घरैबाट सुरु गरांै, लैगिंक हिंसा अन्त्य गरौं मूल नाराका साथ लैंगिक हिंसाको १६ दिने अभियानको जनजागरण गोलबजार नगरपालिकाले वकतृत्वकला प्रतियोगिता गराएर गरेका छन् । वकतृत्वकलाा प्रतियोगितामा जनता मावि चन्द्रोदयपुर, वडा नम्बर ९ का कक्षा १० की छात्रा प्रतिष्ठा कुमारी सिंहले प्रथम स्थान हासिल गरिन् भन्ने जनता नमुना मावि गोलबजार वार्ड नं ४ को कक्षा ९ की छात्रा कृति महतो दोस्रो स्थान हासिल गरिन । तेस्रोे स्थान जनता नमुना मावि चन्द्रलालपुरको कक्षा १० को छात्र मो. शहैस अलिले गरेको शिक्षा स्रोत ब्यक्ति राजकुमार साहले जानकारी दिए । गोलबजार नगरपालिका भित्र रहेका ९ वटा सामुदायिक विद्यालयका एक जना छात्रा र एक छात्र गरी १८ जनाले वकतृत्वकला प्रतियोगितामा भाग लिएका थिए । कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि गोलबजार नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत अनन्त कुमार पौडयालले पुरस्कृत विद्यार्थीहरुलाई बधाई ज्ञापन तथा शुभकामना दिदै लैङ्गिक हिंसाको अवस्था र सचेतनाको बारे विद्यार्थीहरूको हौसला बुलन्द गर्दै पुरस्कृत हुने विद्यार्थीहरुलाई पुरस्कार वितरण समेत गरे । प्रथम, द्धितिय, तृतिय र सानत्वना पुरस्कार राशी क्रमशः ३ हजार, २ हजार, १ हजार र ५ सय रहेको शिक्षा स्रोत ब्यक्ति साहले बताए । सान्त्वना पुरस्कार कन्या पाठशाला बलकवाको कक्षा ८ की छात्रा नाजमा खातुनले पाईन । कार्यक्रमको अध्यक्षता गोलबजार नगरपालिकाकी उपप्रमुख रेशम कुमारी थापाले गर्नुभएकी थिइन् भने विशिष्ट अतिथिहरुमा वडा अध्यक्षहरु तथा सम्बन्धित विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरु रहनु भएकोे थियो । कार्यक्रमको संचालन शिक्षा शाखा स्रोतव्यक्ति राजकुमार साहले गर्नुभएको थियो । मूल्यांकन समितिमा प्रअ राम प्रकाश सिंह, अर्का प्रअ सौखीलाल यादव र जनता नमूना मावि गोलबजारका पूर्व शिक्षक गंगा साह रहनुभएको थियो ।