कराँची बचाओ तहरीकको ब्यानरमुनि पिपुल्स क्लाइमेट मार्च

काठमाडौं । पाकिस्तानमा आइतवारको पिपुल्स क्लाइमेट मार्चको आयोजक मध्ये एक ट्रान्सजेन्डर पुरुषलाई कराँची बचाओ तहरिकको ब्यानरमा अपहरण गरी बलात्कार गरिएको छ। एक पाकिस्तानी ट्रान्सजेन्डर पाकिस्तानको कराँचीमा श्रमिक वर्गको बस्ती र बजारको विनाश रोक्न अभियानको सक्रिय संयोजक हो। समारोहको एक दिन अगाडि उनलाई अपहरण गरी बलात्कार गरेको आरोप छ ।

कराँची बचाओ तहरीकको ब्यानरमुनि पिपुल्स क्लाइमेट मार्चका आयोजकहरूले आइतवार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै मार्च आयोजकलाई अपहरण गरी मार्चको बारेमा थाहा पाएपछि अभद्र व्यवहार गरेको बताए।

उक्त घटना भएको हो जब ट्रान्सजेन्डर सदस्य जुलुसको एक दिन अघि संगठनात्मक बैठकमा भाग लिएर नाजिमाबादबाट घर फर्कदै थिए, ट्वीटमा भनिएको छ । घटनामा प्रहरीको पनि संलग्नता रहेको केबीटीले जनाएको छ ।

जेन्डर इन्टरएक्टिभ एलायन्सका केस म्यानेजर शेहजादी राईले कार्यकर्ता डराएको र गुनासो गर्न नचाहेको बताए।

यस विषयमा मानवअधिकार मन्त्रालयले छानबिन थालेको जनाइएको छ । अर्कोतर्फ, सिन्धका मुख्यमन्त्री मुराद अली शाहको कार्यालयबाट एक ट्वीटले भन्यो, “शाहले यो विषयलाई गम्भीरताका साथ लिइरहेका छन् र प्रहरी महानिरीक्षकलाई यस विषयमा छानबिन गरी रिपोर्ट पेश गर्न निर्देशन दिइएको छ।”