चीनद्वारा उइगुर समुदायकाे जबर्जस्ती श्रमबाट बनाइ निर्यात गरेकाे सामानलाई अमेरिकाले राेक लगायाे

एजेन्सी ।
चीनको वाणिज्य मन्त्रालयले सिनजियाङ क्षेत्रबाट आयातमा अमेरिकाले लगाएको प्रतिबन्धप्रति “कडा असन्तुष्टि र दृढ विरोध” व्यक्त गरेको छ। मन्त्रालयले अमेरिकी कारबाहीलाई “आर्थिक बदमाशी” को रूपमा वर्णन गरेको छ, राज्य समाचार एजेन्सी सिन्ह्वाले शुक्रबार रिपोर्ट गरेको छ।

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले बिहीबार चीनको सिनजियाङ क्षेत्रबाट जबर्जस्ती श्रमको चिन्तालाई लिएर आयातमा प्रतिबन्ध लगाउने कानुनमा हस्ताक्षर गरेका छन्।

चीनले उत्तरपश्चिमी सिनजियाङ क्षेत्रका अधिकांश मुस्लिम उइगर अल्पसंख्यकहरू विरुद्धको दुर्व्यवहारको आरोपलाई झूटको रूपमा खारेज गरेको छ। बेइजिङमा फेब्रुअरीमा हुने शीतकालीन ओलम्पिक बहिष्कारका लागि कार्यकर्ताहरूले गरेको अपील सहित बढ्दो तनावको बीचमा अमेरिकी कानून आएको हो।

कानूनले अमेरिकी व्यवसायहरूलाई सिनजियाङबाट सामानहरू आयात गर्न निषेध गर्दछ जबसम्म तिनीहरू जबरजस्ती श्रमद्वारा बनाइएको होइन भनेर प्रमाणित गर्न सकिँदैन। अलजाजिराबाट