Peng Shuai को हुन कहाँ छिन ? चीनको कम्युनिष्ट पार्टीका पूर्व उपप्रधानमन्त्री झाङ गाओलीमाथि यौन दुर्व्यवहारको आरोप

एथलीटले कम्युनिष्ट पार्टीका एक सेवानिवृत्त वरिष्ठ अधिकारी विरुद्ध यौन दुर्व्यवहारको आरोप लगाएपछि विश्वव्यापी चिन्ता जगाएको छ।

चिनियाँ राज्य सञ्चारमाध्यमका पत्रकारहरूले पोष्ट गरेको भिडियोले टेनिस स्टार पेङ शुआइ नोभेम्बरको सुरुमा बेपत्ता भएपछि पहिलो पटक सार्वजनिक रूपमा देखा परेकी थिइन्। एक सेवानिवृत्त वरिष्ठ चिनियाँ अधिकारीमाथि यौन दुर्व्यवहारको आरोप लागेपछि पेङले विश्वव्यापी चिन्ता बढाएको छ।

चीनको कम्युनिष्ट पार्टीका एक सेवानिवृत्त शीर्ष अधिकारी विरुद्ध यौन दुर्व्यवहारको दुर्लभ सार्वजनिक आरोप पछि नोभेम्बरको शुरुमा चीनको सबैभन्दा कुशल टेनिस स्टार मध्ये एक पेङ शुआई सार्वजनिक दृश्यबाट हराए। अन्तर्राष्ट्रिय टेनिस समुदाय, जसमा खेलकुदका धेरै प्रख्यात विश्वव्यापी ताराहरू र यसका नियन्त्रक निकायहरू लगायतले उनको ठेगाना र आरोपमा चिनियाँ अधिकारीहरूलाई खुला रूपमा प्रश्न गरेका छन् । नोभेम्बर 21 मा, उनी टेनिस कार्यक्रममा र पछि बेइजिङमा अन्तर्राष्ट्रिय ओलम्पिक समितिका अध्यक्ष थोमस बाक र अन्य खेलकुद अधिकारीहरूसँगको भिडियो कन्फरेन्समा देखा परिन्, तर सार्वजनिक रूपमा आरोपलाई सम्बोधन गरेनन्। दश दिनपछि, महिला टेनिस संघले चीनमा हुने आफ्ना सबै टूर्नामेन्टहरू रोक्ने बताएको छ। किनभने यो सन्तुष्ट थिएन कि सुश्री पेङ सुरक्षित थिए।

PENG SHUAI को हो?

३५ वर्षकी पेङ शुआइ (उच्चारण “पुंग श्वाई”), विश्व नम्बर १ टेनिस र्याङ्किङ प्राप्त गर्ने एकमात्र चिनियाँ टेनिस खेलाडी हुन् – सुश्री पेङको मामलामा, महिला युगलमा, २०१४ मा। उनले महिला युगल उपाधि जितेकी थिइन्। दुई ग्रान्ड स्लाम प्रतियोगितामा, २०१३ मा विम्बल्डन र २०१४ मा फ्रेन्च ओपनमा, दुवै पटक ताइवानका हसिह सु-वेईसँग जितेका थिए। सुश्री पेङले 2008 बेइजिङ खेलहरू सहित तीनवटा ग्रीष्मकालीन ओलम्पिकमा चीनको प्रतिनिधित्व गरिन्।
सुश्री पेङले आफ्नो काकासँग 8 वर्षको उमेरमा टेनिस खेल्न थाल्नुभयो र चीनको राज्य-समर्थित प्रणालीमा हुर्किनुभयो, जहाँ राज्यले आवास, प्रशिक्षण र चिकित्सा हेरचाह प्रदान गर्दछ। 2000 को दशकमा, सुश्री पेंग यस प्रणालीबाट मुक्त हुने र विदेशी प्रशिक्षकहरू आफैं नियुक्त गर्ने पहिलो चिनियाँ टेनिस खेलाडीहरू मध्येकी थिइन्, यद्यपि उनी पछि सुधारहरूको श्रृङ्खला पछि प्रणालीमा फर्किन्। राज्यले उनको क्यारियरमा लगानी गरेको हुनाले, सुश्री पेङले आफ्नो पुरस्कार जितेको एक अनिर्दिष्ट अंश राज्यलाई योगदान दिन आवश्यक थियो।
Peng Shuai कहाँ छ?

नोभेम्बर २ को साँझ, पेङ शुआइको पुष्टि गरिएको सामाजिक सञ्जाल खातामा गरिएको पोस्टमा चीनका पूर्व उपप्रधानमन्त्री झाङ गाओलीमाथि यौन दुर्व्यवहारको आरोप लगाइएको थियो । चीनको ट्विटर -जस्तै वेइबो प्लेटफर्ममा भएको पोस्टमा सुश्री पेङको श्री झाङसँग केही वर्षसम्म चलेको अन-अफ सम्बन्ध थियो जुन कहिले सहमतिमा थियो र कहिले जबरजस्ती यौनसम्पर्क लगायतका जबरजस्ती थियो। यो लगभग 20 मिनेट पछि गायब भयो। यद्यपि सुश्री पेंगको सोशल मिडिया खाता अनलाइन रहन्छ, यसको टिप्पणी प्रकार्य अक्षम गरिएको छ र उनको नाम खोजीहरूमा रोकिएको छ।