Friday, December 3, 2021
spot_img
Homeअन्तराष्ट्रियपाकिस्तानमा किशाेरीकाे अपहरणपछि जबरजस्ती धर्म परिवर्तन, अपहरणकारी सँग विवाह

पाकिस्तानमा किशाेरीकाे अपहरणपछि जबरजस्ती धर्म परिवर्तन, अपहरणकारी सँग विवाह

एजेन्सी । पाकिस्तानमा हिन्दू किशाेरीको अपहरण गरी जबरजस्ती धर्म परिवर्तनको गराइएकाे अर्काे घटना बाहिर आएकाे छ। अल्पसंख्यक हिन्दू समुदायको नाबालिग किशाेरीलाई अपहरण गरी जबरजस्ती इस्लाम धर्म परिवर्तन गराइएकाे हाे। पछि त्यही अपहरणकारीसँग जबरजस्ती विवाह पनि गराइएकाे हाे।

किशाेरीकाे उमेर १३ वर्ष रहेकाे छ। किशाेरीलाई बहादनी जनजातिका एक व्यक्तिले अपहरण गरेका थिए। बरेलवी धर्मगुरु मियां मिठूले उनलाई जबरजस्ती इस्लाम धर्म परिवर्तन गराएका थिए।

दक्षिण एसिया मिडिया रिसर्च इन्स्टिच्यूटका अनुसार धर्म परिवर्तन भएपछि उक्त किशाेरीको अपहरणकर्तासँग विवाह भएको थियो। उक्त घटना सिन्ध प्रान्तको काश्मोर जिल्लाको तंगवानी तालुकामा भएको भन्दै पाकिस्तान टुडेले जनाएको छ।

धर्म परिवर्तन गराइएकाे भिडियो पनि सेयर गरिएकाे छ। जुन अब इन्टरनेटमा भाइरल समेत भइसकेकाे छ। नाबालिग किशाेरीलाई ८ मार्चमा उनको घरबाट अपहरण गरीएको थियो। उनको बुबाको दाबी अनुसार कम्तिमा ५ जना हतियारधारी पुरुषहरू उनीहरूको घरमा जबरजस्ती घुसेर किशाेरीलाई अपहरण गरी लागेका थिए।

रिपोर्टमा भनिएको छ कि स्थानीय प्रहरीले उक्त घटनाको सम्बन्धमा एफआईआर दर्ता गरेको छ। कथित रूपमा ती किशाेरी अदालतमा हाजिर भइन् र उनी नाबालिग नभएको र उनको उमेर १८ बर्ष भन्दा बढी भएको स्वीकार गरेकी थिइन्। ती किशाेरीले याे पनि आरोप लगाए कि उनले आफ्नो बाबुको इच्छा विपरीत विवाह गरेकी हुन्। यसैबीच रिपोर्टले दावी गरेको छ कि पुलिसले यो मुद्दा सिन्ध बाल विवाह ऐन अन्तर्गत दर्ता गरेको छ।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

%d bloggers like this: