Tuesday, November 30, 2021
spot_img
Homeप्रदेश २गोलबजार नगरबासीको सन्तुष्टि नै मेरो सन्तुष्टिः प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत केसी

गोलबजार नगरबासीको सन्तुष्टि नै मेरो सन्तुष्टिः प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत केसी

शेयर गर्नु होस

संजय यादव, गोलबजार, सिरहा
१८ साउन, २०७८
सिरहाको गोलबजार नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत(प्रप्रअ) उपसचिव श्रीधर केसीले गोलबजार नगरवासीको सन्तुष्टिमा नै मेरो र नगरपालिकाको सन्तुष्टि रहेको बताएका छन् । नगरवासीले स्थानीय सरकारको महसुस गर्न सक्नु नै ठूलो उपलब्धी रहेको बताए । प्रप्रअ केसीले भने, विश्व कोरोना महामारीको असहज परिस्थितिमा पनि गत आवमा समग्रमा चालुतर्फ ७२.१८ प्रतिशत र पुँजीगत तर्फ ६६.४३ प्रतिशत काम गर्न सफल भएको बताए । भौतिक तर्फको प्रगति हेर्दा ९० प्रतिशतभन्दा बढी काम गरेको अधिकृत केसीले भने, । गत आवको सुरुमै मैले भने अनुसार जेठ महिनाको मसान्त सम्म सबै काम सक्ने तर कोभिड र केही वडाहरुबाट समयमै योजना अनुसारको काम गर्न नसकेकोले भनेको जस्तो काम गर्न नसकेको अधिकृत केसीले स्वीकारे । तर समग्रमा सन्तोषजनक नै काम भएको बताए । गत आवमा कामको दौडानमा कस्ता चुनौती तथा असहजता पाउनु भयो भने जवाफमा अधिकृत केसीले भन,े कोभिडका बाबजुद पनि मातहतका कर्मचारीहरुको भरपुर सहयोग र कार्यपालिका तथा जनप्रतिनिधिहरुबाट समयमै गर्नुपर्ने आवश्यक निर्णयहरु गरेर सहयोग भएकाले खासै त्यस्तो समस्या भोग्नु नपरेको बताए । गत आवमा पनि योजना अनुसारको सडक पिचिंगको काम, आरसीसी ढलान, सामुदायिक भवनहरु, विद्यालयहरुको भवन निर्माण लगायतका अन्य विकासका गुणस्तरिय कामहरु भएको बताए ।

कोरोनाले उदफाल मच्चाइरहेको अवस्थामा १ करोड ३५ लाख बजेटको लगानीमा २५ बेडको अस्थायी कोभिड अस्पताल सञ्चालनमा ल्याएको छु । कोभिड अस्पतालमा अक्सिजन सहितको चिकित्सकीय सेवा २४ सौंैं घण्टा उपलब्ध रहेको समेत अधिकृत केसीले बताए । अधिकृत केसीले भने, गोलबजार नपामा मेरो २८ महिनाको बसाईको अवधिमा नगरवासीहरुलाइ निकै नै नजिकबाट बुझ्ने अवसर पाएको र स्थानीयहरूको पनि भरपुर सहयोग पाउँदै आइरहेकोले काम गर्न खासै कठिनाइ भोग्नु नपरेको ।
गोलबजार नगरकार्यपालिकाका एकजना सदस्य भन्छन्, अधिकृत केसी सरको इमान्दारिता, कामप्रतिको लगनशीलता, अनुशासन र नगरवासी प्रतिको उत्तरदायित्वको बोधले नै आज सम्म उहाँप्रति कुनै किसिमको नराम्रा कुराहरु सुन्न पाएको छैन । उहाँ क्षमतावान र प्रशासनिक नेतृत्व गर्न सक्ने दृढ आत्मबलले गर्दा नै हामी सफल भइरहेको महसुस भएको समेत सुनाए ।
हाकिम केसी सरसँग काम गर्दाको मज्जा नै बेग्लै रहेको नपामा कार्यरत एक कर्मचारी बताउँछन् । तीकर्मचारी भन्छन,् हाकिम सरमा सबैलाई मिलाएर लैजाने गुण भएकोले नै सबैको प्यारो हुनु भाछ । उहाँले सानो ठूलो कहिले पनि छुट्याउनु भएन । सबैलाई समान व्यवहार गर्नुहुन्छ ।
गोलबजार नपा वडा नं ६ मा आरसीसी ढलानका लागि गठित उपभोक्ता समितिका एक पदाधिकारी भन्छन्, उपभोक्ता समितिले स्वतन्त्र किसिमले काम गर्ने वातावरण पाएकोले नै काम गर्न सहज भएको भने ।
गोलबजार नपा वडा नं ४ का एकजना बुद्धिजीवी भन्छन्, पहिलेको भन्दा नपामा सेवाग्राहीहरुले सहजता महसुस गर्न पाएको छ । उनी भन्छन्, हाकिम साबबाट नै सेवाग्राहीको काममा कुनै किसिमको ढिलासुस्ती नगर्न र कुनैपनि फाइलहरु अड्काएर वा पेन्डिङमा नराख्न निर्देशन भएकै कारण सजिलो भइरहेको भने।
यस चालु आबमा नै १५ शैयाको सुविधा सम्पन्न हस्पिटल निर्माणकोलागि टेन्डर समेत भइसकेको र चाँडै निर्माण काम सुरु हुने अधिकृत केसीले बताए । अधिकृत केसीले नेपाल राष्ट्रको गौरव एवं नेपाली जनताको हित अभिबृद्धिमा गरेको उल्ल्ेखनीय योगदानको उच्च मूल्याँकन गर्दै नेपाल सरकारले सम्मान स्वरुप “प्रबल जनसेवाश्री चतुर्थ श्रेणी” द्धारा बिभूषित समेत भईसकेको छ ।

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

%d bloggers like this: