शेयर गर्नु होस

एजेन्सी । न्यूयोर्क पुलिस विभागका अधिकारीलाई तिब्बतीहरुकाे चीनको लागि जासुसी गरेको आरोप लगाइएको छ।
संघीय अभियोजकले सोमबार जारी गरेको एक बयानमा एनवाइपिडि अधिकारीलाई तिब्बतीहरुको जासुसी गर्नका लागि गैरकानुनी एजेन्टको रुपमा काम गरेकोमा एक आधिकारिक आपत्ति जनाईएको छ।

भनाई अनुसार लगभग २०१४ देखि बैमज्दी अंगवांग कथित रूपमा न्यूयोर्क शहर मा पिआरसी वाणिज्य दूतावास मा अधिकारीहरु को निर्देशन र नियन्त्रण मा काम गरेका थिए ।उनले विशेष गरी न्यूयोर्क क्षेत्रमा चिनियाँ नागरिकहरुको गतिविधिहरु को बारे मा रिपोर्ट गर्थे । न्यूयोर्क र अन्यत्र तिब्बती समुदाय भित्र सम्भावित खुफिया स्रोतहरु लाई देख्ने र मुल्यांकन गरि पीआरसी अधिकारीहरुलाई आधिकारिक कार्यक्रम को निमन्त्रणा को माध्यम बाट वरिष्ठ एनवाइपिडि अधिकारीलाई पहुँच प्रदान गर्थे ।
अंगवांगलाई ठगी, झुटो बयान र आधिकारिक कार्यवाहीमा बाधा पुर्‍याएको आरोप लगाइएको छ। अमेरिकी सेना रिजर्व संग उनको रोजगार को भाग को रूप मा अंगवांग एक “गोप्य” स्तर सुरक्षा निकासी बनाएकाे उल्लेख गरिएकाे आधिकारिक विज्ञप्तिमा थपिएको छ।

३३ वर्षीय अंगवांग एक जातीय तिब्बती पीआरसी को मूल निवासी र अमेरिकी नागरिक एनवाइपिडि को समुदाय मामिला इकाई जहाँ उनी १११ औं क्षेत्र द्वारा सेवा समुदाय को लागी एक सम्पर्क को रूप मा कार्य गर्दथे। उनी सोमबार संघीय अदालतमा भिडियो कन्फरेन्स मार्फत उपस्थित भएका थिए। यदि सबै आरोपमा दोषी ठहरिए भने उनी ५५ बर्ष जेल सजाय दिन सक्नेछन्।

तिब्बती डायस्पोराको बिरुद्ध चीनले गरेको यस्तो जासुसी प्रयास एक धेरै विस्तारित नेटवर्क हो। केही दिन पहिला भारत मा एक किंगपिन जासूस दलाई लामा को भित्री घेरा मा घुसपैठ को प्रयास मा लगे। गिरफ्तारीले निर्वासन तिब्बती समुदायमा जासुसी गतिविधिहरु को अन्त गर्याे ।एजेन्सीबाट

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Holler Box